Bezpiecznie dotrzeć do szkoły

W ostatnich dniach na terenie Szkoły Podstawowej przy ulicy Poznańskiej trwał szereg prac rozbiórkowo – budowlanych. Żeby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Jak wyjaśnił nam burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, kolejnym elementem poprawy bezpieczeństwa przy i w obrębie szkoły jest budowa zatoki parkingowej na terenie placu placówki edukacyjnej.

plac.Op-ca.27.03.2011r 013

– Uzyskaliśmy pozytywną decyzję inspektora budowlanego dotyczącą rozbiórki budynku znajdującego się przy szkole podstawowej. Prace zostały przeprowadzone bardzo szybko. Obecnie trwa wywóz gruzu i innych niepotrzebnych elementów – opowiada nam Tomasz Szulc. Po co to wszystko? Jak wyjaśnia burmistrz, dzięki uzyskanemu dodatkowemu miejscu uda się wykonać plac parkingowy przy szkolnym boisku.

Obecnie rodzice dowożący swoje pociechy do szkoły, szczególnie w godzinach porannych powodują sporo zamieszania. Tworzą się zatory, korki, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdy samochody nagle zatrzymują się na drodze: – Mieszkam nieopodal szkoły, gdy rano słyszę klaksony, to znak, że rodzice przywożą do szkoły swoje pociechy – powiedział nam jeden z okolicznych mieszkańców.

Wkrótce sytuacja ma się jednak zmienić. Tomasz Szulc wyjaśnił nam, że rodzice będą mogli swoimi samochodami wjechać na teren szkoły (wjazd od ulicy Poznańskiej widoczny na zdjęciu – przyp. red.), tam bezpiecznie wysadzić dziecko, zawrócić i wyjechać na ulicę Poznańską. – Wszystko odbywać się będzie płynnie i przede wszystkim bezpiecznie. Plac wkrótce będzie gotowy, docelowo również w przyszłości będziemy chcieli go utwardzić, np. kostką – wyjaśnił nam.

Przypomnijmy, że już wcześniej zadbano o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu, szczególnie, że w latach poprzednich dość często na tym odcinku dochodziło do poważnych wypadków z udziałem pieszych. Co zrobiono? Ruch spowolniły dwa progi zwalniające z przejściami dla pieszych na ich szczycie. Ponadto, aby zmniejszyć chaos komunikacyjny, a związany z brakiem miejsc parkingowych przy samej szkole oraz przy znajdującym się nieopodal banku, na parkingach wprowadzono strefę czasowego postoju.

Natomiast jeszcze na przełomie lipca i sierpnia w okolicach szkoły ma zostać wybudowane rondo, które zdecydowanie poprawi poruszanie się w tamtym miejscu.

Źródło:naszemiasto

You may also like...

Loading Facebook Comments ...