Spotkanie z Rockiem w opalenickim Zespole Szkół

23 stycznia w opalenickim Zespole Szkół odbyło się niezwykłe spotkanie z polską i światową muzyką rockową. Gościem uczniów i nauczycieli był Karol Piotrzkiewicz – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy, a także poznańskiej polonistyki, znawca filmu i polskiego rocka, a aktualnie kierownik miejskiej biblioteki.

Młodzież została zaproszona do wzięcia udziału w swoistej podróży do momentu narodzin muzyki rockowej. Kolejne ważne etapy jej tworzenia były zilustrowane przez najwybitniejsze utwory. W holu szkoły rozbrzmiała więc między innymi „Autobiografia” Perfectu, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena czy „Polska” w wykonaniu zespołu Kult. Opowieść została poszerzona o kontekst społeczny, polityczny i obyczajowy.

Dla wszystkich była to z pewnością ciekawa i nietypowa lekcja historii, która prezentowała portrety twórców muzyki rockowej jako nie tylko kontestatorów aktualnego porządku politycznego, ale również jako uzdolnionych tekściarzy i kompozytorów, obdarzonych zmysłem obserwacji otaczającej ich rzeczywistości.

Tekst: Izabela Trzeciak

Zdjęcia: Elżbieta Mortka

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...