Cóż to był za bal

Z początkiem roku gnieździ nam się w głowach szereg nowych pomysłów na życie, na zmiany. O tym czy będą one lepsze czy gorsze, w głównej mierze decyduje los. Cieszymy się jeśli nowy rok rozpoczynamy z uśmiechem, wśród miłych i przyjaznych ludzi. Mamy wówczas przeświadczenie, iż właśnie taki będzie bieżący rok naszego życia.
W sali wiejskiej w Wojnowicach w czwartek 1 lutego 2018r., seniorzy z gminy Opalenica bawili się na corocznym Balu Seniora. Była to kolejny zabawa, na której osoby starsze i niepełnosprawne mogły w miłym gronie, wśród przyjaciół spędzić kilka chwil oraz wziąć udział w różnych zabawach integracyjnych. Zabawa była udana, tańcom i rozmowom przy zastawionych stołach nie było końca. Naszym seniorom do zabawy nie trzeba wiele – wystarczył pierwszy dźwięk muzyki, a wszyscy znaleźli się na parkiecie. Każdy bal ma swoją parę królewska. Podczas Balu Seniora królową została Pani Joanna Nowak, natomiast królem Pan Roman Nożewnik. Poza wspaniałą zabawą i tańcami uczestnicy mogli popróbować wyśmienitych specjałów okolicznych gastronomików: Pani Marii Kandulskiej oraz Pana Jacka Kaźmierczaka. Mamy nadzieję, że bal wprawił wszystkich w pogodny nastrój na dalsze zmagania się z codziennością.

Organizatorami balu byli Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu za udział i miłą atmosferę, jaką stworzyli podczas zabawy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych partnerów i sponsorów bez których bal nie miał by tak wspaniałej oprawy.
Partnerzy i sponsorzy: Urząd Miejski w Opalenicy , Krzysztof Borowiak, pani Maria Kańdulska, Drogeria i perfumeria – Iwona Batura, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Księgarnia Karo, Sklep odzieżowy Viva, sklep zielarsko-medyczny Hortulus Wiesława Straburzyńska, sklep U Róży, Sklep Odzieżowy Teresa Dziurla, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej „Komopal”, firma Woolstar, Szymkowiak Anna Sklep Wielobranżowy, GALENUS CECUŁA I KACZMAREK SPÓŁKA JAWNA, Nordzucker Opalenica S.A., seniorzy z warsztatów twórczych w Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy

Iwona Tadyszak

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...