Mundurówka pobiegła dla WOŚP

26 godzin po ulicach Opalenicy krążyła sztafeta szlachetnych serc. Była to wyjątkowa impreza pod hasłem „Się Biega, Się Pomaga”. Sztafeta składała z się z 52 pętli (po 5 km każda), które wiodły ulicami miasta. Biegacze w sumie pokonali 260 km.

Wśród biegaczy 26 – godzinnego Biegu Charytatywnego na 26 Finał WOŚP byli uczniowie klas służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Biegli uczniowie z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. Niezwykle miłym akcentem był fakt, że na zaproszenie koordynatora klas służb mundurowych Elżbiety Mortki w sztafecie pojawili się również absolwenci mundurówki, nie tylko ci którzy biegli w zeszłym roku, ale również tacy, którzy rozpoczęli dopiero przygodę z bieganiem J Mundurowi biegnąc ulicami Opalenicy pokazali już nie pierwszy raz, że potrafią sprostać różnym zadaniom, a cóż dopiero tak wspaniałej inicjatywie jaką jest wspieranie WOŚP. Mundurówka wzięła udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu już drugi raz i obiecuje, że w przyszłym roku również nie zawiedzie.

Biegacze wystartowali w sobotę 13 stycznia o 17 – stej sprzed Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Sztafeta zakończyła się w niedzielę 14 stycznia o 19.30 na hali OSiR, wśród braw i okrzyków publiczności. Każdy zawodnik startujący w imprezie wybierał sobie dowolną ilość pętli jakie chciał pokonać w dowolnych strefach czasowych. Start każdej pętli odbywał się, co 30 minut i każdą grupę prowadzili członkowie Opalenickiego Klubu Biegacza, organizatorzy biegu.

26 – godzinny Bieg Charytatywny na 26 Finał WOŚP ,tak jak w zeszłym roku, był strzałem w dziesiątkę :), a mundurówka już szykuje się na przyszły rok do 27 godzinnego biegu 🙂 by wesprzeć tak szlachetne dzieło jakim jest WOŚP 🙂 Do zobaczenia za rok 🙂 Obiecujemy, że w przyszłym roku pokonamy więcej pętli 🙂

Elżbieta Mortka

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...