Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W tym roku po raz pierwszy grupa uczniów gimnazjum w Opalenicy wzięła udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2018/2019 w Warszawie. W naszej stolicy uroczystości te odbywają się zawsze 28 grudnia dzień po wybuchu Powstania w Poznaniu.

W Kościele o. Dominikanów uczestniczyliśmy w mszy św., która została odprawiona w intencji bohaterów insurekcji. Następnie złożyliśmy wiązanki kwiatów w Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec przenieśliśmy się na Powązkowski Cmentarz Wojskowy, by tam uczestniczyć w końcowych uroczystościach.

Również tam złożyliśmy kwiaty przy pomniku ku czci Powstańców Wielkopolskich a wszędzie towarzyszył nam sztandar Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego 2018/2019.

Źródło: Gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...