Mundurówka w stolicy

W czwartek, 28 grudnia 2017 roku w Warszawie miały miejsce uroczystości związane z 99 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku, dzięki inicjatywie burmistrza Tomasza Szulca, Gminę Opalenicę reprezentowała 40-osobowa delegacja przedstawicieli samorządu a także uczniowie opalenickich szkół. Wśród nich znaleźli się uczniowie klasy służb mundurowych z opalenickiego liceum. Była to młodzież z klasy 2BE i 3E z opiekunem Elżbietą Mortką.

Obchody rozpoczęły się w południe w kościele o. Dominikanów, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji bohaterów powstania. Następnie uczestnicy przenieśli się na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożono wiązanki kwiatów. Ostatnim punktem obchodów była uroczystość na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym przy pomniku ku czci Powstańców Wielkopolskich. Opaleniczanie, a wśród nich uczniowie opalenickiej mundurówki uczcili bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...