„Się biega,się pomaga” 26-godzinny bieg dla WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opalenicy, już po raz drugi Opalenicki Klub Biegacza wraz z Centrum Kultury i Biblioteki organizuję sztafetę gorących serc pn.”Się biega, się pomaga!”.Biegacze będą biegali przez 26 godzin, ponieważ mamy w tym roku 26 finał WOŚP, w tym czasie przebiegną 52 pętle po 5 km każda ulicami naszego miasta. Start biegu odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz.17-stej z przed Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy a finał biegu przewidziano na Niedziele 14 stycznia ok. godz.19-stej,w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy.

 

Jak zapowiadają organizatorzy do biegu głównego może się zgłosić każdy, kto ukończy 16 rok życia, bieg ma charakter sztafetowy a na każdą pętle może zgłosić się maksymalnie 10 osób, dodatkowo każdą grupę będzie prowadził członek OKB, tempo biegu jest przewidziane na poziomie 6 min/km, każdy z zawodników chcący przystąpić do tej wspaniałej akcji wybiera sobie dowolną ilość pętli, które chce pokonać w dowolnych godzinach, każdy, kto przebiegnie, co najmniej jedną pętle otrzyma pamiątkowy medal oraz poczęstunek, który przygotowują członkowie OKB?

 

Organizatorzy przygotowali również alternatywę dla osób, które nie lubią biegać, wraz z 39 pętlą w Niedzielę o godz.12-stej wystartuję marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, w marszu niema żadnych limitów może zgłosić się każdy a za pokonanie dystansu otrzyma pamiątkowy medal.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym również dla najmłodszych przygotowano kilka atrakcji jedną z nich będą biegi dziecięce, które odbędą się w Niedzielę 14 stycznia o godz.13: 30. Dzieci będą biegały na dwóch dystansach do 7 lat 250m, starsze dzieci 400 m gdzie po pokonaniu dystansu otrzymają medale, start i meta biegów zlokalizowany zostanie przy Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy. Zapisy na biegi dziecięce będą odbywały się w dniu zawodów w godz.12: 00-13: 20 w Centrum Kultury.

 

Jak powiedział nam Prezes Opalenickiego Klubu Biegacza p.Hubert Kukawa we wszystkich biegach niema opłaty startowej, każdy z zawodników będzie mógł przekazać dobrowolny datek do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

 

ZAPISY NA BIEG I MARSZ:

https://plus-timing.pl/zgloszenia/sie_biega_sie_pomaga-opalenica-2018/

REGULAMIN

http://plus-timing.pl/zgloszenia/sie_biega_sie_pomaga-opalenica-2018/doc/regulamin.pdf

 

LISTA STARTOWA

https://plus-timing.pl/zgloszenia/sie_biega_sie_pomaga-opalenica-2018/lista_startowa.php

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

https://www.facebook.com/events/150666032226020/

 

STRONA WWW ORGANIZATORA

www.okb-opalenica.pl

Tak Jurek Owsiak zapowiada 26 finał WOŚP w Opalenicy:

https://www.facebook.com/mgokopalenica/videos/10155369756532979/?notif_id=1512752620309515&notif_t=notify_me_page

You may also like...

Loading Facebook Comments ...