Stypendia dla uczniów Zespołu Szkół w Opalenicy

30 listopada 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanych przez Prezesa Rady Ministrów panią premier Beatę Szydło. Udział w uroczystości wzięło dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Opalenicy: Martyna Beszterda – uczennica Technikum i Kacper Świtała – uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wielkopolska kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska gratulowała stypendystom wybitnych osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych, nazywając młodzież zgromadzoną w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego „kwiatem młodzieży polskiej” i „najlepszymi z najlepszych”. Pani kurator podziękowałauczniom, rodzicom i nauczycielom za wytężoną pracę i prosiła, aby młodzież nadal rozwijała swoje zainteresowania, bo tylko one pozwolą osiągnąć w przyszłości zadowolenie w życiu osobistym i zawodowym.

Mariusz Stachowski

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...