Lęk – skuteczne narzędzie wywierania wpływu

W piątek 8 grudnia gościem uczniów klas akademickich opalenickiego LO był dr Jakub Jakubowski – pracownik wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Wykład stanowił kolejny element współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Opalenicy i wspomnianym wydziałem.

Wcześniej młodzież realizująca projekt klas akademickich wzięła udział w otwartym wykładzie prof. dra hab. Sebastiana Wojciechowskiego dotyczącym problemów współczesnego świata oraz w warsztatach przeprowadzonych w pracowni radiowej i telewizyjnej.

W czasie piątkowego wykładu dr Jakub Jakubowski zwrócił uwagę na rolę lęku w kształtowaniu postaw jednostek oraz społeczeństw. Swobodny sposób przekazywania informacji o charakterze popularnonaukowym oraz dobry kontakt z odbiorcami okazały się być gwarantami udanego spotkania. Młodzież chętnie brała udział w dyskusji z prowadzącym i odnosiła się do osobistych doświadczeń.

Izabela Trzeciak

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...