Dakowski Dwór

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”

„Smacznie, zdrowo, kolorowo”- pod takim hasłem młodzież gimnazjum w Opalenicy realizuje kreatywne warsztaty kulinarne dla dzieci ze świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii w Opalenicy. Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych, wdrażanie podstaw racjonalnego odżywiania i higieny przyrządzania posiłków, zapoznanie ze sposobem przyrządzania wybranych potraw, a przede wszystkim kształtowanie umiejętności współdziałania i integracji z grupą. W czasie pierwszych zajęć powstały „Warzywno- owocowe zwierzaki cudaki”, których tworzenie przyniosło wiele radości i wspaniałej zabawy. Najmłodszym uczestnikom cierpliwie pomagali gimnazjaliści, a całemu młodszemu pokoleniu swoje bogate doświadczenie przekazywali seniorzy z Domu Dziennego Pobytu. Cudaki z marchewek, kapusty, bananów, jabłek itp. można było podziwiać na wystawie. To nie koniec naszej inicjatywy, przed Bożym Narodzeniem grupa spotka się kolejny raz, by tworzyć „piernikowe kreacje”.

Źródło: Gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


trzy × 8 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>