Mundurówka w KPP w Nowym Tomyślu

20 listopada 2017 roku uczniowie klas służb mundurowych: 1B, 2BE i 3E odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu. To już kolejny raz  adepci służb mundurowych uczestniczyli w zajęciach praktycznych organizowanych przez policjantów.

Pierwszym punktem programu było szkolenie z musztry policyjnej.  Młodszy aspirant sierżant Dawid Piskorski i sierżant sztabowy Jakub Wojciechowski omówili musztrę oraz objaśnili komendy z tym związane. Następnie młodzież ćwiczyła szyki obronne, które są stosowane m. in. przy starciach z tłumem. Jak się okazało, była to największa atrakcja dla licealistów.

W trakcie wizyty mundurówka z uwagą wysłuchała ciekawego wykładu młodszego aspiranta Anny Urbaniak, którego tematem przewodnim była praca w policji i cyberzagrożenia.

Na zakończenie zajęć młodzież udała się na strzelnicę obsługiwaną przez instruktorów strzelectwa sportowego Środowiskowego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyśl.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia:  Elżbieta Mortka

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...