750x100

Zdrowo, kolorowo – warsztaty kulinarne

„Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”- to powiedzenie nie sprawdziło się podczas warsztatów kulinarnych, które odbyły się dnia 24 października 2017r. w świetlicy środowiskowej z elementami socjoterapii w Opalenicy. Kucharzy było nie sześciu, a szesnastu więc w sali kipiało od kreatywności. Tematem spotkania, w którym wzięły udział dzieci ze świetlicy , młodzież z opalenickiego Gimnazjum oraz seniorzy z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Opalenicy było: „Zwierzaki – cudaki z owoców i warzyw”. Warzywa i owoce poza tym, że są zdrowe i smaczne to posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Powstało więc wiele ciekawych i oryginalnych prac. Najmłodszym uczestnikom cierpliwie pomagali gimnazjaliści, a całemu młodszemu pokoleniu swoje bogate doświadczenie przekazywali seniorzy.

Celem przedsięwzięcia było nie tylko promowanie smacznych, zdrowych owoców z naszych sadów, ogrodów i warzywniaków ale przede wszystkim współpraca i wzajemny szacunek do siebie. Warzywno-owocowe warsztaty były pierwszym etapem spotkań dzieci, młodzieży i seniorów. To nie koniec naszej inicjatywy, bowiem kolejne spotkanie pt.: „Piernikowy świat” odbędzie się grudniu. Planujemy też dwa w przyszłym roku – przed świętami wielkanocnymi i na wiosnę w plenerze.
Warsztaty odbyły się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Opalenicy. Koordynatorem z ramienia Gimnazjum była Pani Joanna Kaczmarek.

Iwona Tadyszak

Źródło: OPS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


6 + jeden =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>