Moja wizja miasta przyszłości

Uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy uczestniczyli w konkursie „Moja wizja miasta przyszłości”, który organizowała Fundacja Kierunkowskaz. Przedmiotem konkursu było przygotowanie strony internetowej z wykorzystaniem hipertekstowego języka znaczników (HTML – ang. Hyper Text Markup Language). Projekt strony musiał być bezpośrednio związany z tematem przewodnim konkursu, tj. „Moja wizja Miasta przyszłości” i powinien składać się ze strony głównej i nie mniej niż 3 podstron.

Uczniowie, głównie z technikum informatycznego, ale także z gimnazjum wykonali kilkanaście projektów stron. Poziom prac był bardzo wysoki, zwycięzca został wyłoniony po kilkugodzinnej dyskusji. Został nim Michał Gibczyński – klasa 2TIL, drugie miejsce zajęła Amelia Łopata – klasa 2aG, a trzecie Mateusz Kostrzewski – klasa 4TIL.

Wręczenie dyplomów odbyło się podczas konferencji „Innowacyjny samorząd w praktyce” organizowanej przez Gminę Opalenica, a nagrody zostaną przekazane pocztą. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Bartłomiej Kątny

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...