Spotkanie z pracownikami GUS

W piątek, 20 października uczniowie klas trzecich gimnazjum w Opalenicy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez urzędników Urzędu Statystycznego z Kościana.  Głównym celem prowadzonych zajęć było uświadomienie młodzieży znaczenia urzędu statystycznego, jako instytucji zajmującej się zbieraniem informacji i ich udostępnianiem, przybliżono metody prowadzenia badań statystycznych, działalność  wydawniczą oraz szeroki wachlarz zasobów informacyjnych statystyki publicznej.

W trakcie spotkań uczniowie zapoznali się również z zawodem ankietera statystycznego oraz zdobyli wiedzę o tym jak korzystać z roczników statystycznych jako źródła wiedzy. Zajęcia były też okazją  do zdobycia informacji o naszym kraju i regionie w ramach tematu- „ Polska, Wielkopolska- tu mieszkam”.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...