Spotkanie z policjantami

W środę 11  października 2017 roku policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, przeprowadzili spotkanie edukacyjno-informujące z młodzieżą gimnazjum w Opalenicy.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą policji oraz jej charakterem i specyfiką. Jednakże nie to było głównym celem spotkania. Korzystając z okazji mł. asp. Anna Urbaniak starała się uświadomić młodzież o odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodym ludziom zwrócono szczególną uwagę na fakt, że po ukończeniu 17 roku życia zgodnie z literą prawa za wszelkie popełnione czyny zabronione odpowiadają tak jak osoby dorosłe. Dla lepszego zrozumienia tematykę odpowiedzialności karnej omówiono na kilkunastu przykładach najczęściej popełnianych przez młodzież przestępstw i wykroczeń.

Nie zapomniano również ostrzec młodzież przed zagrożeniami jakimi są alkohol czy narkotyki oraz jakie negatywne konsekwencje ponosi osoba, która ma z nimi jakikolwiek kontakt.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...