Dakowski Dwór

„Nudy nie ma, jest swoboda” Dzień Edukacji Narodowej w opalenickim Zespole Szkół

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły – Samorządy Uczniowskie Zespołu Szkół w Opalenicy przygotowały program artystyczny, który został zaprezentowany na uroczystym apelu 12 października 2017 r. Na scenie zobaczyliśmy imitację sali lekcyjnej, a po chwili zasiedli w ławkach… nauczyciele.

Ale nie po to, by się uczyć, są przecież, jak podkreślili prowadzący, „osobami posiadającymi nadludzką moc uciszenia w ciągu sekundy trzydziestki „rozbrykanych” uczniów”! Narratorzy żartobliwie przedstawili więc, różne typy osobowości nauczycieli. Okazało się, że wśród Grona Pedagogicznego można wskazać: aniołów, luzaków, służbistów, aktywistów i sceptyków, których sposób bycia został szczegółowo zaprezentowany. Drugą część programu wykonały uczennice gimnazjum, które przedstawiły montaż słowno – muzyczny. Gimnazjalistki śpiewały, że w naszej szkole „nudy nie ma, jest swoboda, a nie schemat” i zmusiły słuchających do refleksji nad czasem, który w szkole szybko mija. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nauczycielom kwiatów oraz zaproszenie na „słodkie co nieco” w pokoju nauczycielskim. Pani dyrektor Genowefa Wasiak podziękowała uczniom za życzenia i przygotowany program, a także zacytowała  słowa Anny – uczennicy z Schoeningen uczęszczającej do klasy 2a gimnazjum w ramach wymiany, która podkreśla, że „w naszej szkole nauczyciele są przyjaźni i życzliwi”. Niech więc atmosfera wzajemnej życzliwości i uśmiech, jak tego dnia, towarzyszą relacjom uczniów i nauczycieli przez cały rok.

Anna Czerwiec

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× cztery = 32

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>