Wycieczka edukacyjna do Rogalina

W miniony piątek, 22 września 2017r. odbyła się wycieczka edukacyjna uczniów gimnazjum w Opalenicy do do Rogalina, w której wzięło udział 40 uczniów oraz 4 nauczycieli. Młodzież pod opieką swoich pedagogów mogła zwiedzić pałac hrabiów Raczyńskich w pełnej krasie. Duże zainteresowanie wzbudził też gabinet londyński  ambasadora II RP a później prezydenta na uchodźctwie Edwarda Raczyńskiego. To właśnie ten wybitny dyplomata i arystokrata przekazał wraz z córkami cały swój majątek dla państwa polskiego, a w szczególności Muzeum Narodowemu w Poznaniu. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali też kolekcję powozów, a następnie galerię obrazów, która po dzień dzisiejszy fascynuje miłośników dobrego malarstwa. Szczególne zainteresowanie wzbudziło największe płótno „Dziewica Orleańska” pędzla Jana Matejki. Dopełnieniem pobytu był też wspólny spacer do najsłynniejszych dębów rogalińskich „Lecha, Czecha i Rusa”.

Ku zadowoleniu wszystkich uczestników był też posiłek w Mc’ Donaldzie. W tym miejscu podkreślić należy, że ta wycieczka była możliwa dzięki projektowi gimnazjum i Klubu Europejskiego oraz funduszom pozyskanym z Fundacji PKO BP S.A. w Warszawie.

Opiekunka S.K.E. „Europinus”

mgr Bożena Nienartowicz

Źródło: gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...