750x200-media_expert_praca_gorzow

Klasy trzecie na wycieczce w Biskupinie

20 września 2017 roku uczniowie klasy 3c i 3e Szkoły Podstawowej w Opalenicy z wychowawczyniami Iwoną Uliczką i Danutą Stachowiak wzięli udział w wycieczce do Biskupina. Uczestniczyli w Festynie Archeologicznym pod nazwą „Bogowie wojny”. Poznali życie codzienne i obyczaje pierwszych Słowian. Obejrzeli bitwę legionu rzymskiego z barbarzyńskimi Dakami. W drodze powrotnej zwiedzili Katedrę w Gnieźnie. Podczas wycieczki poznali historię początków państwa polskiego.

Źródło: SP Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


7 + sześć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>