Kolejny Weekend pełen sukcesów członków Opalenickiego Klubu Biegacza

W minioną Sobotę 9.Września liczna grupa członków Opalenickiego Klubu Biegacza wzięła udział w VII edycji Chyżej Dziesiątki, organizowanej przez nowotomyski klub biegacza „CHYŻY”. W tym roku po raz pierwszy trasa została poprowadzona ulicami miasta, podczas dwóch pętli zawodnicy mogli odkryć miasto od nieznanej wcześniej strony. Pogoda, mimo że łaskawsza, niż zeszłoroczna, niektórym zawodnikom dała się we znaki. Mimo wszystko jednak Opaleniczanie dali z siebie wszystko i wrócili do domu z kilkoma pucharami! 🙂

Mariusz Adamczak, który ostatnio nie ma sobie równych, wygrał w kategorii wózków ustanawiając nową życiówkę – 25:04! Wielkie gratulacje! 🙂
– Hubert Kukawa – 41: 05 – drugie miejsce w kat. Mistrzostw Polski dyrektorów imprez biegowych na dystansie 10 km.
– Sławek Skotarek – 45:15
– Dawid Mądroszyk – 48:18
– Paweł Cichowlas z Olgą w wózku – 48:33
– Maciej Kucharski – 51:14
– Paula Cyprian – 52:23
– Janusz Gluza – 54:23
– Honorata Janowicz – 54:49
– Zbigniew Janowicz – 54:50
– Izabela Kukawa – 55:03
– Marcin Domagalski – 55:30
– Romualda Janowicz – 57:19 – 3. msc w kategorii wiekowej.

W niedzielne przedpołudnie 10 września ,członek OKB Przemysław Nowak dołączył do grona zdobywców Korony Maratonów Polskich .Aby zdobyć takie miano należy w ciągu 24 miesięcy pokonać 5 wyznaczonych i najbardziej prestiżowych maratonów w Polsce (Poznań, Kraków, Warszawa, Dębno i Wrocław). Takim trofeum do tej pory poszczycić się mogło dwóch członków Zbigniew Janowicz i Hubert Kukawa.
Dla Przemka ostatnim biegiem w zmaganiu o KMP był udział 35 PKO Wrocław Maraton, który był jednocześnie Mistrzostwami Europy Weteranów (powyżej 35 lat). Podczas tegorocznych zawodów była również rozgrywana klasyfikacja organizatorów biegów masowych na dystansie maratonu, w której Opaleniczanin w 81-o osobowej stawce okazał się bezkonkurencyjny.

Do mety maratonu zlokalizowanej na Stadionie Olimpijskim dobiegło 4630 zawodników. Zawody wygrał Kenijczyk Rop Abel Kibet z czasem 2: 13:36, a wśród pań z nowym rekordem trasy 2:28:14 tryumfowała jego rodaczka Barsosio Stellah Jepngetich.Opalenicznin królewski dystans pokonał w czasie, 2:57:49 co dało mu 108 miejsce w kategorii open oraz 67 miejsce wśród obywateli RP.

A już za dwa tygodnie liczna reprezentacja Opalenickiego Klubu Biegacza wybiera się na półmaraton do Zbąszynia, a tydzień później kolejny bieg z cyklu Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w biegach ulicznych, który rozgrywany będzie w Lwówku.

Tekst i zdjęcia OKB

You may also like...

Loading Facebook Comments ...