Dakowski Dwór

Rozwój kompetencji zawodowych

W letnim semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klas logistycznych i informatycznych wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków UE „Kształcenie zawodowe to dobry wybór”. Najważniejszymi zadaniami planowanymi w projekcie to realizacja staży zawodowych, kursów zawodowych nadających kwalifikacje oraz zajęć pozalekcyjnych.

W ramach projektu uczniowie klas informatycznych otrzymali m.in. specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia tzw. wirtualnego spaceru i w tym zakresie ukierunkowali zajęcia realizowane po godzinach lekcyjnych. Młodzi logistycy skupieni byli na zapoznaniu się z nowinkami technologicznymi w branży TSL, i na dodatkowych zajęciach omawiali nowinki ukazujące się w sieci (wykorzystujące do tego otrzymane laptopy).

W okresie wakacyjnym uczniowie obu kierunków odbyli staże finansowane że środków UE. Taka forma zajęć pozwoliła uczniom na wykorzystanie umiejętności zdobytych w szkole w praktyce gospodarczej. Jednocześnie uczniowie mogli nauczyć się nowych, praktycznych umiejętności poprzez popatrywanie praktyków w ich codziennej pracy. Niewątpliwą korzyścią realizacji stażu była możliwość poznania się przyszłych absolwentów opalenickiego technikum z lokalnymi przedsiębiorcami. Wpłynie to zapewne na łatwiejsze poruszanie się po lokalnym rynku pracy a najlepszym ułatwi poszukiwania zatrudnienia.

Mariusz Stachowski

Grzegorz Kaczmarek

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


4 + pięć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>