Samoobsługowe stacje obsługi rowerów

W środę, 16 sierpnia na terenie Gminy Opalenica zostały zamontowane kolejne już samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Ich lokalizacje zostały ustalone tak, aby poprawić komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z jednośladów przez mieszkańców.

Nowe punkty znajdują się przy budynku Szkoły Podstawowej w Opalenicy (miejsce dawnego kiosku ruchu), przy ścieżce rowerowej koło ronda na drodze w kierunku Jastrzębnik, natomiast trzeci z nich znajduje się poza granicami miasta, przy wiacie rowerowej na ścieżce w kierunku Grodziska Wielkopolskiego w miejscowości Terespotockie.

Mniejsza wersja stacji naprawczej to model IBOMBO PRS–sV1, który również posiada pompkę z adapterem na wszystkie otwory, klucz nastawny, wkrętak płaski, wkrętak krzyżowy, zestaw imbusów oraz łyżki do wymiany opon. Mimo, iż na istniejącej stacji napraw zauważyliśmy ślady niewłaściwego użytkowania (próby jej przewrócenia), stacja jest serwisowana i spełnia swoje zadania.

Wierzymy, że nowe urządzenia będą użytkowane w należyty sposób i unikną aktów wandalizmu. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Opalenicy.

PK

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...