Letnie półkolonie w Zbąszyniu

Piękne, słoneczne letnie dni warto spędzać na świeżym powietrzu. Kiedy na dworze słupki rtęci sięgają 30 stopni, to marzymy tylko o schłodzeniu się wodą. Cieszy fakt, że gminy które mają na swoim terenie akweny wodne zapraszają do siebie grupy zorganizowane organizując im letni wypoczynek. Ponad 250 dzieci z gmin: Zbąszyń, Nowy Tomyśl i Opalenica spędzały czas przez 5 sierpniowych upalnych dni nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu. Zorganizowano tam dla nich Letnie półkolonie.

W tym roku z Gminy Opalenica wzięło w nich udział 15 podopiecznych świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii z Opalenicy. Półkoloniści codziennie dojeżdżali do Zbąszynia, gdzie w „Łazienkach” czekało na nich wiele atrakcji. Mogły do woli korzystać z bogato wyposażonego kompleksu rekreacyjno- wypoczynkowego na plaży, brać udział w zabawach sportowych, integracyjnych, kąpać się w jeziorze, pływać łodzią po jeziorze, skakać na zamkach dmuchanych. Nader piękna aura, zmuszała dzieci do częstych kąpieli w jeziorze, co sprawiało im ogromną przyjemność.
Turnus, w którym uczestniczyli opaleniczanie trwał od 2 do 8 sierpnia 2017r. w godzinach od 10 do 16. Dla każdego uczestnika zapewniony był dwudaniowy posiłek oraz słodycze. Podczas półkolonii realizowany był także program z zakresu profilaktyki uzależnień. Pobyt dzieciom z Gminy Opalenica sfinansował Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy.

Iwona Tadyszak

Źródło: OPS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...