miejsce-na-reklame-top

Spotkanie z przyjaciółmi ze Storkow

Uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej w Opalenicy uczestniczyli w dwudniowej wymianie z rówieśnikami z partnerskiego miasta Storkow w Niemczech. Udział w tym wydarzeniu był nagrodą za systematyczne zdobywanie wiedzy z języka niemieckiego na dodatkowych zajęciach.

Pierwszy dzień uczniowie ze Storkow  spędzili w naszej szkole. Razem zwiedzaliśmy nasze miasto a następnie oglądali film w języku angielskim i niemieckim oraz rozwiązywali kartę pracy. Po grach i zabawach na boisku szkolnym uczniowie zapoznali się ze strukturą naszej szkoły i rozwiązywali wraz z polskimi dziećmi zadania, dotyczące wystroju opalenickiej podstawówki. Wspólna kolacja, na której pojawiła się pizza, sałatki i kanapki , dała im możliwość lepszego poznania nowych kolegów i koleżanek oraz utrwalenia języka angielskiego i niemieckiego.

Drugiego dnia odbył się bardzo interesujący i pouczający wyjazd do Poznania do Muzeum Narodowego  na lekcję  pt.,,Stroje i nastroje” Warto podkreślić, iż językiem spotkania był angielski. Następnie młodzież pracowała w grupach. Ich zadaniem było stworzenie stroju zawierającego elementy ubioru charakterystycznego dla Polski i Niemiec. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na spacer po Starym Mieście a w samo południe podziwialiśmy  pokaz koziołków  na wieży w poznańskim ratuszu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Garczarek i Kinga Komorowska

Po powrocie do Opalenicy wszyscy uczestnicy zjedli wspólnie obiad a po nim przyszedł czas na podsumowanie i pożegnanie. Na pamiątkę goście z Niemiec zostali obdarowani upominkami od Burmistrza Opalenicy. Stowarzyszenie Współpracy z zagranicą „ Euroopal” wspomogło finansowo ten językowy projekt.

Nasi uczniowie już odliczają dni do kolejnego spotkania z rówieśnikami z Niemiec.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


jeden + = 3

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>