Warsztaty w laboratorium szkoły przyszłości w Poznaniu

Dn. 25 maja 2017 r. uczniowie kl.1a i 2d Szkoły Podstawowej w Opalenicy uczestniczyli w warsztatach dotyczących programowania w Laboratorium Szkoły Przyszłości w Poznaniu.

Dwugodzinne zajęcia dla każdej klasy z podziałem na grupy, to praktyczne zajęcia, o których często możemy pomarzyć. Wyposażenie pracowni w nowe, mało używane na co dzień środki dydaktyczne dały uczniom możliwość poznania swoich umiejętności w działaniu. Były to warsztaty związane m.in. z konstruowaniem, skanowaniem, programowaniem. Drugą atrakcją dla dzieci był pobyt w ogrodzie zoologicznym, w którym mogli nasycić się zapachem kwitnących krzewów oraz oglądaniem zwierząt. Mamy nadzieję, że chociaż raz w roku uda nam się zrealizować podobną wycieczkę.

Źródło: SP Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...