Klasa psychologiczno – pedagogiczna na olimpiadzie dla seniorów

Dnia 18 maja 2017r. wolontariuszki z klasy 1c o profilu psychologiczno-pedagogicznym ZS w Opalenicy wraz z wychowawczynią Panią Natalią Walaszczyk wzięły udział w kolejnej już Biesiado-Olimpiadzie Dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów. Zawody odbyły się na terenie centrum wystawowo – szkoleniowego Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w  Sielinku.

OlimpiadaSeniorow

Podczas olimpiady odbyły się liczne konkurencje sportowe takie jak np. rzucanie lotkami do celu, wrzucanie piłki do kosza, kręgle czy slalom rowerem.  Każdym stanowiskiem sportowym opiekowała się inna uczennica, dbając o prawidłowy przebieg zawodów, które okazały się być świetną zabawą dla wszystkich. Seniorzy przyjechali między innymi z Buku, Opalenicy, Grodziska czy zaprzyjaźnionego miasta w Niemczech – Storkow. Zarówno młodsi jak i ci odrobinę starsi bardzo sympatycznie spędzili popołudnie, łącząc sportową rywalizację z integracją międzypokoleniową.

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...