Konkurs pięknego czytania – „Lesen gehen…”

W sobotę, 13.05.2017 odbyła się kolejna edycja Konkursu Pięknego „Lesen gehen…”. Jego organizatorem było Polskie stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Biblioteka Filologiczna NOVUM Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu było propagowanie języka niemieckiego, zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckojęzycznych, podnoszenie umiejętności czytania, poprawnej wymowy i dykcji oraz uwrażliwienie na piękno języka literackiego.

Jury oceniało płynność czytania, wymowę, intonację i interpretację. W jego składzie zasiedli wykwalifikowani i kompetentni wykładowcy języka niemieckiego na poznańskiej uczelni. Uczestnicy zaprezentowali dwa wybrane przez siebie wiersze i rywalizowali ze sobą na poziomie wojewódzkim.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6b: Anna Krawczyk i Emilia Kurowska. Warto docenić ich zaangażowanie, wysiłek oraz ogromne chęci, jakie podjęły podczas przygotowań do wystąpienia. Dziewczynki mimo iż uczą się języka angielskiego, systematycznie przygotowywały się  w pod okiem nauczycielek języka niemieckiego:  pani Kingi Komorowskiej i Natalii Kromy. Ich postawa zasługuje na pochwałę i jest godna naśladowania.

Kinga Komorowska

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...