XV zawody wędkarskie w Niegolewie

XV zawody wędkarskie członków Koła Wędkarskiego działającego przy Gimnazjum w Opalenicy odbyły się 6 maja 2017 r. na stawie w Parku, w  Niegolewie. Skorzystaliśmy z zaproszenia sołtysa wsi pana Krzysztofa Jackowiaka, który od samego początku dopingował nas do złapania dużej ilości ryb.

Wracając już do samych zawodów, o godz. 8.45 odbyło się losowanie stanowisk, a o godzinie 9.00 wędkarze przystąpili do rywalizacji. Pogoda w tym dniu była typowo wędkarska z wiatrem i siąpiącym deszczem, zawodnicy wykazali się ogromną cierpliwością. W skupieniu oczekiwali na ryby, które w końcu zaczęły brać. O godzinie 12.30 sędzia ogłosił koniec zawodów. Dalej nastąpiło ważenie złowionych ryb. Wyniki przedstawiały się następująco:

1 miejsce: Patryk Pajchrowski- 1,285 kg

2 miejsce: Łukasz Pajchrowski- 0,755 kg

3 miejsce: Kacper Bartkowiak- 0,250 kg

4 miejsce: Piotr Łysiak- 0,095 kg

5 miejsce: Mateusz Łysiak- 0,090 kg

Zwycięzca oprócz okolicznościowego dyplomu otrzymał nagrodę rzeczową: wędzisko oraz procę wędkarską zanętową. Nagrody w części ufundowała Rada Rodziców – za co serdecznie dziękujemy. Pamiątkowe dyplomy wręczał sołtys Niegolewa- pan Krzysztof Jackowiak. Komisję konkursową stanowili: pan woźny- Piotr Rutkowski oraz nauczyciel- Roman Kurowiecki. Zawody zakończył posiłek przy kiełbasie z grilla, który był okazją do wymiany  opowieści o przygodach znad wody.

XV zawody wędkarskie przeszły do historii. Wszystkim uczestnikom gratuluję udanych połowów, sportowej rywalizacji, zajętych miejsc i miłego spędzenia wolnego czasu.  Dziękuję rodzicom za obecność i pomoc w zawodach.

Z wędkarskim pozdrowieniem połamania kijów: Roman Kurowiecki

Źródło: Gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...