Uczniowie ZS Opalenica brązowymi medalistami

W środę 26 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Nożnej. Zawody rozegrały się w Kaliszu. Uczniowie ZS Opalenica, aby wystąpić w finale na szczeblu wojewódzkim, musieli wygrać rywalizację na poziomie powiatowym oraz rejonowym i zrobili to w wielkim stylu, wygrywając turnieje w Opalenicy i Pniewach.

Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Uczniowie ZS Opalenica od samego początku prezentowali się świetnie, w meczach grupowych odnieśli 2 zwycięstwa i jeden mecz przegrali, co dało im drugie miejsce w grupie. Do fazy finałowej awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Następnie odbyły się mecze półfinałowe, gdzie los skrzyżował ZS Opalenica z ZSO Jarocin . Mecz, pomimo twardej walki, zakończył się porażką opaleniczan. Przegrani z półfinałów zagrali w meczu o trzecie miejsce, a zwycięzcy w meczu finałowym. W meczu o brązowy medal opalenicki Zespół Szkół nie był faworytem i rywalizował ponownie z ZSO Jarocin. Po porywającej grze młodzi opaleniczanie zwyciężyli i wywalczyli tym samym brązowe medale. W kluczowym meczu, który zadecydował o medalu, na wyróżnienie zasłużył Adrian Jankowiak, który zdobył dwie bramki i dorzucił do nich asystę przy bramce Macieja Świtały. Mistrzami województwa została drużyna z Wągrowca,która w wielkim finale pokonała uczniów z ZSO Gostyń 2:1. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał uczeń ZS Opalenica Bartosz Poźniak.

ZS Opalenica reprezentowali: Daniel Szczęsny, Dominik Budziński, Maciej Cybal, Maciej Świtała, Jakub Glinka, Adrian Jankowiak, Jakub Krzyżanek, Krzysztof Kurek, Bartosz Poźniak, , Jan Zimny, Aleks Wojciechowski, Jakub Domagalski . Opiekunami zespołu są : Thomas Rozworski oraz Paweł Najdek.

Poniżej wyniki wszystkich meczów z udziałem ZS w Opalenicy:

Faza grupowa:
ZS Opalenica – II LO Kalisz 3:1 (Poźniak, Zimny x2)
ZSO Jarocin- ZS Opalenica 2:1 (Świtała)
ZS Opalenica – I LO Konin 1:0 (Zimny)

Półfinał:
ZS Opalenica – ZSO Gostyń 0:2

Mecz o 3 miejsce:
ZS Opalenica – ZSO Jarocin 4:2 (Zimny, Świtała , Jankowiak x2)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: ZSP nr 1 Wągrowiec
II miejsce: ZSO Gostyń
III miejsce: ZS Opalenica
IV miejsce: ZSO Jarocin
V – VII miejsce: I LO Konin , II LO Kalisz, LO Krotoszyn

Thomas Rozworski

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...