Spotkanie z prawnikiem

Dnia 27 kwietnia młodzież Zespołu Szkół w Opalenicy uczestniczyła w spotkaniu z adwokatem, Adamem Czeskim, który jest absolwentem Liceum w Opalenicy. Naszego gościa w imieniu uczniów i nauczycieli powitała pani dyrektor Genowefa Wasiak, która była wychowawcą klasy pana Adama.

Podczas swego barwnego i ciekawego wykładu nasz prelegent przybliżył uczniom fundamentalne zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, oparte na poszanowaniu swobód i wolności obywatelskich. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi terminami związanymi z prawem i sądownictwem oraz ze ścieżką kształcenia w zawodach prawniczych. Nasz gość zachęcał uczniów do rozwijania zainteresowań prawniczych, z chęcią odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące pracy adwokata, jego roli w postępowaniu sądowym i pozasądowym. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Ewa Adamczak

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...