Ortograficzne zmagania trzecioklasistów

5 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy, odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas III. W konkursie wzięło udział 21 uczestników, wyłonionych podczas klasowych eliminacji we wszystkich klasach trzecich. Uczniowie pisali dyktando  pt. , Wiosna w  lesie”, podczas którego musieli wykazać się znajomością zasad poprawnej pisowni oraz interpunkcji. Poziom wiedzy  i kompetencji ortograficznych  uczestników był bardzo wysoki.

I miejsce oraz  tytuł Mistrza Ortografii zdobył: Kajetan Ciechański z klasy 3g,  II  miejsce zajęły Zofia Ławniczak i Maria Andrzejewska z 3g, na trzecim miejscu uplasował się Nataniel Rychter z klasy 3d.  Na wyróżnienie zasłużyła Michalina Kolata z klasy 3b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe: książeczki do ćwiczeń ortograficznych, smycze, długopisy, zakładki, a laureaci słowniki ortograficzne. Sponsorami nagród była Rada Rodziców oraz  Operator Multimedialny INEA S.A. Upominki oraz pamiątkowe dyplomy  wręczył dyrektor szkoły Emil Mleczak.

Gratulacje uczniom i nauczycielom składają organizatorki ortograficznych zmagań: Wiesława Słaba  i Iwona Chojnacka.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...