Zajęcia ze strażakami

6 kwietna 2017r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas służb mundurowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Pracownicy tej placówki, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej aspirant sztabowy Andrzej Łaciński oraz zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczej Gaśniczej aspirant Jakub Kłosowski poprowadzili zajęcia w dwóch blokach tematycznych, dla dwóch klas mundurówki 1BE i 2E.

Pierwszy z nich dotyczył szkół pożarniczych, zasad naboru do PSP i zadań ratowniczych realizowanych przez straż pożarną.

W drugim zostały omówione zagadnienia prewencyjne i najczęstsze przyczyny powstawania pożarów m.in. zagrożenia spowodowane procederem wypalania traw i pozostałości roślinnych. Podczas spotkania z młodzieżą poruszono temat prowadzenia ewakuacji w szkole oraz omówiono instrukcje bezpieczeństwa pożarowego dla budynku szkolnego.

Młodzież z klas służb mundurowych z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała tych informacji, a pod koniec zajęć zadawała pytania. Niektórzy uczniowie mundurówki planują związać swoją przyszłość właśnie z PSP. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że od września 2015 roku absolwent naszej mundurówki młodszy aspirant Michał Wnuk zasilił szeregi PSP w Nowym Tomyślu.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia : Elżbieta Mortka

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...