Dzień chemiczny w gimnazjum

24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią Tamarę Prątnicką i panią Karolinę Czekaj z Centrum Chemii Małej Skali w Toruniu. Uczniowie klas trzecich i drugich pracowali w małych grupach techniką eksperymentu w małej skali m.in. otrzymywali tlen i wodór, wykonywali reakcje strąceniowe i zmieniali kolor monet pod wpływem roztworu chlorku rtęci (II).

Po samodzielnych eksperymentach uczniowie uczestniczyli w pokazie ciekawych i efektownych doświadczeń. Młodzież była bardzo zadowolona z niecodziennego  i atrakcyjnego Dnia Chemicznego, a drugoklasiści już teraz deklarują chęć udziału w pokazach chemicznego w kolejnym roku szkolnym.

Izabela Kurek

Źródło: Gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ 4 = dziesięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>