„Miłosierni jak Ojciec”… rekolekcji ciąg uczynku dalszy, czyli od słowa do…

W piątek, 18 marca przedstawiciele każdej z klas gimnazjum w Opalenicy pod opieką Lidii Szwechłowicz i Danuty Stefańskiej wzięli udział w nabożeństwie drogi krzyżowej w kościele stacyjnym – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.

Była to niezwykłe nabożeństwo – przy akompaniamencie muzyków artystka malowała piaskiem kolejne stacje męki Jezusa. Następnie udaliśmy się do Przytułku dla bezdomnych, by przekazać koce zebrane podczas rekolekcji. To spotkanie uświadomiło nam, dlaczego św. Albert zostawił dostatnie życie i został z bezdomnymi. Tutaj można spotkać odrzuconego Jezusa i tych, którzy są miłosierni. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przekazane dary.

Danuta Stefańska

wyj001

Źródło: gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...