Dzień współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu

16 lutego, uczniowie klas 2E, 3A oraz 3TIL Zespołu Szkół w Opalenicy uczestniczyli w Dniu Współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Była to kolejna edycja, w której jako szkoła już od kilku lat współpracująca z Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym uczelni, wzięliśmy udział.

Uczniowie mieli okazję poznać ofertę edukacyjną uczelni przedstawioną m.in. przez prof. dr hab. Cezarego Mądrzaka, Prorektora ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. dr hab. Walentego Pocztę, Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Społecznego oraz dr hab. Rafała Bauma, prodziekana ds. studiów. Bardzo ciekawe informacje na temat realizowanych projektów oraz staży (w tym zagranicznych)przekazał dr hab. Wawrzyniec Czubak, koordynator programu stażowego, a obraz studenckiego życia przybliżyli przedstawiciele Samorządu Studenckiego i studenckich kół naukowych. Ponadto uczniowie wysłuchali wykładów: „Dlaczego warto być aktywnym?” dr Olgi Stefko oraz „Pieniądze to styl życia” dr Małgorzaty Węgrzyńskiej, a także wzięli udział w warsztatach: „Zielony biznesplan” dr hab. Arkadiusza Sadowskiego i „Przedsiębiorczość pokolenia Z” dr Moniki Wojcieszak. Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji był przygotowany przez organizatorów quiz ekonomiczny. Rozwiązywało go 60 uczniów z 20 zaproszonych szkół (po 3 osoby ze szkoły). Wśród 6 uczestników wyróżnionych nagrodami, na drugim miejscu znalazł się Łukasz Łuszczyński z klasy 3TIL.

Źródło: ZS Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...