A u nas to codzienność

Wskazać należy, że Opalenica już od dłuższego czasu ma problem z zalanymi ulicami po zbyt obfitych opadach deszczu. Ostatnie takie ulewy spowodowały zalanie ulicy wewnętrznej przy bloku nr 8 na Osiedlu Centrum. Nie trzeba było czekać, a po tym wydarzeniu zarządzono usprawnienie kanalizacji w tym feralnym miejscu.

Jak się okazuje, w Opalenicy są także inne miejsca, które czekają nie tylko na usprawnienie kanalizacji, jak i jej wybudowanie.

Oto wiadomość przesłana przez jednego z naszych Czytelników:

A tak spędzają święta niektórzy mieszkańcy ulicy Jaśminowej w Opalenicy. Krewni i bliscy ich rodzin zostali zakładnikami swoich bliskich, nie mogąc skorzystać z drogi gminnej, aby na przykład pójść na spacer, czy odwiedzić innych krewnych i przyjaciół. I tak jest zawsze przy większych opadach deszczu.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...