Wycieczka gimnazjalistów do Poznania

Dnia 1. grudnia 2016r. klasy 1a i 2b gimnazjum w Opalenic pod opieką P. Piechowiak, G. Trzciołek, B. Maciejewskiej oraz J. Kaczmarek udały się na wycieczkę do Poznania.

Najpierw odwiedziliśmy Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, gdzie uczestniczyliśmy w programie Poznaj Ławicę i przeszliśmy ścieżką pasażera. Zwiedziliśmy także salon VIP (którego nie chcieliśmy opuszczać ze względu na panującą tam wygodę) oraz mieliśmy okazję obserwować startujący samolot. Na koniec otrzymaliśmy drobne podarunki, a wspólnym zdjęciom nie było końca.

wal009

Następnie w Multikinie 51 (dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Młodego Widza) mieliśmy okazję obejrzeć ciekawy film pt. Polująca z orłami. Przed rozpoczęciem seansu mogliśmy podziwiać żywego sokoła wędrownego oraz wysłuchać informacji o pracy osób, które mają okazję przebywać, trenować oraz polować z tymi zwierzętami.
Ostatnim punktem programu była Jump Arena. Wszyscy świetnie bawili się korzystając z przeróżnych trampolin, jednak największą radość sprawiało nam skakanie do pianek.
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu. Również w czasie drogi powrotnej nie zabrakło przygód… Wszyscy z pewnością mogą uznać tę wycieczkę za udaną i na pewno długo będą ją wspominać.
Julia Stefańska klasa 1a

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...