Pierwszoklasiści z Rudnik pasowani na uczniów

We wtorkowe przedpołudnie 29 listopada 2016 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w radosnym wydarzeniu w Szkole Podstawowej im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach. W przeddzień Święta Patrona ośmioro pierwszoklasistów zostało oficjalnie przyjętych w poczet uczniów Szkoły.
W uroczystości udział wzięli koledzy i koleżanki ze starszych roczników, przedstawiciele grona pedagogicznego, Rady Rodziców i Urzędu Miejskiego w Opalenicy oraz rodzice pierwszoklasistów.
Nowicjusze uczcili pamięć patronów, wysłuchali dobrych rad i ciepłych słów kierowanych przez Dyrektor Szkoły, przedstawicieli szóstoklasistów i samorządu studenckiego. Przy wsparciu starszego koleżeństwa zaprezentowali gościom program artystyczny, przygotowany z przymrużeniem oka.
Celem potwierdzenia słów ślubowania i determinacji do zdobywania wiedzy, pierwszoklasistów poddano cytrynowej próbie, którą cała ósemka przeszła iście heroicznie 🙂
Symbolicznym pasowaniem Dyrektor Liliana Mordka przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach. Okolicznościowe dyplomy i podarunki wręczyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek. W imieniu Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca symboliczne upominki przekazał inspektor Błażej Buda.

Źródło: Opalenica.pl

You may also like...

Loading Facebook Comments ...