Zwycięstwo Opaleniczan w mistrzostwach powiatu

W piątek 4 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Nożnej Halowej. Gospodarzami zawodów był Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dr Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły z całego powiatu nowotomyskiego.

Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Uczniowie ZS Opalenica od samego początku prezentowali się świetnie, w meczach grupowych odnieśli 2 zwycięstwa i jeden mecz zremisowali, co dało im pierwsze miejsce w grupie. Do fazy finałowej awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Następnie odbyły się mecze półfinałowe gdzie los skrzyżował ZS Opalenica z ZS Nr 2 Nowy Tomyśl. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Opaleniczan. Przegrani z półfinałów zagrali w meczu o trzecie miejsce, a zwycięzcy w meczu finałowym. W wielkim finale uczniowie Zespołu Szkół w Opalenicy stanęli naprzeciw ZSOiP w Nowy Tomyśl i w tym przypadku byli zdecydowanie lepsi i w końcowym rozrachunku zwyciężyli cały turniej. Opalenicki Zespół Szkół reprezentowali: Bachorz Konrad, Budziński Dominik, Cybal Maciej, Domagalski Jakub, Glinka Jakub, Jankowiak Adrian, Krzyżanek Jakub, Kurek Krzysztof, Poźniak Bartosz, Wnuk Patryk, Zimny Jan. Nagrodę za najlepszego zawodnika turnieju otrzymał uczeń ZS Opalenica Jan Zimny.

Poniżej wyniki wszystkich meczów z udziałem ZS w Opalenicy:

Faza grupowa:
ZS Opalenica – ZS Nr 1 Zbąszyń 4:0 (Zimny x2, Kurek, Glinka)
ZSZiL Nowy Tomyśl – ZS Opalenica 0:2 (Zimny, Krzyżanek)
ZS Opalenica – ZS Nr 2 Zbąszyń 1:1 (Wnuk)

Półfinał:
ZS Opalenica – ZS Nr 2 Nowy Tomyśl 4:1 (Krzyżanek x2, Poźniak, Zimny)

Finał:
ZS Opalenica – ZSOiP Nowy Tomyśl 4:0 (Zimny x2, Krzyżanek, Jankowiak)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: ZS Opalenica
II miejsce: ZSOiP Nowy Tomyśl
III miejsce: ZS Nr 2 Zbąszyń
IV miejsce: ZS Nr 2 Nowy Tomyśl
V – VII miejsce: ZSZiL Nowy Tomyśl, ZS Nr 1 Zbąszyń, ZS RCKU Trzcianka

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...