miejsce-na-reklame-top

Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców Gimnazjów w Opalenicy

W poniedziałek, 7 listopada 2016 r. w hali OSiR w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Unihokeju Chłopców ze szkół gimnazjalnych. W zawodach udział wzięło 7 zespołów, reprezentujących: Gimnazjum Bukowiec, Gimnazjum Chrośnica, Gimnazjum Michorzewo, Gimnazjum Nowy Tomyśl, Gimnazjum Opalenica, Gimnazjum Wąsowo, Gimnazjum Zbąszyń. Drużyny zostały losowo podzielone na dwie grupy, mecze g grupach toczyły sie systemem „każdy z każdym”.

dsc08435

Wyniki grupa A:

Gimnazjum Nowy Tomyśl – Gimnazjum Chrośnica          1 : 0

Gimnazjum Wąsowo – Gimnazjum Michorzewo               1 : 0

Gimnazjum Nowy Tomyśl – Gimnazjum Wąsowo            3 : 0

Gimnazjum Chrośnica – Gimnazjum Michorzewo            0 : 1

Gimnazjum Nowy Tomyśl – Gimnazjum Michorzewo      1 : 0

Gimnazjum Chrośnica – Gimnazjum Wąsowo                   0 : 0

Wyniki grupa B:

Gimnazjum Opalenica – Gimnazjum Zbąszyń                    0 : 0

Gimnazjum Zbąszyń – Gimnazjum Bukowiec                     3 : 0

Gimnazjum Bukowiec – Gimnazjum Opalenica                 0 : 4

Pierwszy półfinał pomiędzy Gimnazjum w Nowym Tomyślu a Gimnazjum w Zbąszyniu zakończył się remisem 1 : 1. Zwycięzcę  wyłoniły rzuty karne, wygrał Zbąszyń 2 : 1. W drugim półfinale Gimnazjum w Opalenicy pokonało Gimnazjum Z Wąsowo 3 : 1.  Przegrane zespoły z półfinałów zmierzyły sie w meczu o miejsce III, uczniowie nowotomyskiego gimnazjum pokonali kolegów z Wąsowo 3 : 1. Losy wyrównanego finału pomiędzy Opalenicą a Zbąszyniem ważyły sie długo, dopiero w ostatnich minutach spotkania Zbąszyń zdobył zwycięska bramkę. W klasyfikacji końcowej na podium znalazły się   Gimnazjum Zbąszyń – 1 miejsce, drugie dla gospodarzy – Gimnazjum w Opalenicy, miejsce trzecie dla uczniów z Gimnazjum w Nowym Tomyślu. Dalsze lokaty: 4 miejsce – Gimnazjum Wąsowo, 5 miejsce – Gimnazjum Michorzewo, 6 miejsce – Gimnazjum Bukowiec, 7 miejsce – Gimnazjum Chrośnica.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza trójka puchary i medale, ufundowane przez Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.

Opracowała: Dorota Szafrańska OSiR Opalenica

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


9 × osiem =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>