Wyjazdowe zajęcia w Łężeczkach

W dniach 21-23.10. 2016 część klasy o profilu medyczno-przyrodniczym Zespołu Szkół w Opalenicy wzięła udział w wyjazdowych zajęciach terenowych w Łężeczkach, które obok zajęć odbywających się w ramach porozumienia z Wydziałem Biologii UAM oraz Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu są stałym elementem klas o profilu medyczno-przyrodniczych Opalenickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Tematyka zajęć dotyczyła szeroko rozumianej bioróżnorodności z elementami ekologii ekosystemów leśnych, dendrologii, łowiectwa oraz behawioru zwierzyny występującej w tamtejszych lasach. Uczniowie mieli okazje sprawdzić się miedzy innymi w rozpoznawaniu roślinności charakterystycznej dla danego rodzaju siedlisk, wieloma gatunkami drzew, rozpoznawać konkretne gatunki zwierzyny analizując ślady jej bytności w środowisku oraz zaznajomić z sensem oraz problemami współczesnego łowiectwa w Polsce.

Zajęcia prowadził nauczyciel biologii Zespołu Szkół w Opalenicy na co dzień aktywny myśliwy Sebastian Liebelt.

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...