miejsce-na-reklame-top

Mundurówka na dniu bezpieczeństwa w Bukowcu

W czwartek 27 października br. w Zespole Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalnym w Bukowcu odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Na specjalne zaproszenie Pani dyrektor Justyny Andrzejczak – Kwaśny i koordynator ds. bezpieczeństwa Pani Anny Tobys w szkole pojawili się uczniowie klasy służb mundurowych 3E z Zespołu Szkół w Opalenicy.

Mundurówka najpierw spotkała się z 3 klasą gimnazjum, a później 6 klasą szkoły podstawowej. Spotkanie z uczniami było podzielone na dwa bloki.

Pierwsza część to pogadanka dotycząca specyfiki klas służb mundurowych w Liceum Ogólnokształcącym w Opalenicy. Uczniowie z Opalenicy opowiadali swoim młodszym kolegom o współpracy z policją, strażą pożarną , wojskiem, ratownikami medycznym, instruktorami walk Defendu, o obozach szkoleniowych, o dodatkowych zajęciach z pływania i pierwszej pomocy.

W drugiej części mundurówka zaprezentowała pokaz musztry. Niesamowitą frajdę sprawiła dzieciom z Bukowca możliwość marszu z licealistami i uczestnictwo w dalszej części musztry.

Licealiści zyskali bardzo dużą sympatię swoich młodszych kolegów i deklaracje zarówno od gimnazjalistów a także uczniów szkoły podstawowej, że wstąpią w szeregi uczniów klas służb mundurowych w Opalenicy. Uczniowie z Bukowca mieli dużo pytań do swoich starszych kolegów, wykazali też podziw i niezwykłe zainteresowanie dla swoich starszych kolegów w mundurach.

Źródło: Zespół Szkół w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ dwa = 6

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>