„Giełda wycieczek” w opalenickim gimnazjum im. Gen .K. Sosnkowskiego

W ramach współpracy z rodzicami i ich wpływu na proces kształcenia, podjęty został przez Grażynę Trzciołek projekt: „Giełda wycieczek”. Uczniowie klasy 2a gimnazjum w Opalenicy, realizujący innowację matematyczno-geograficzną „Z Pitagorasem dookoła świata”, realizowany przez A. Leśniak i  G. Trzciołek, przygotowali projekty propozycji wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Przygotowując je, uczniowie uczniowie musieli połączyć umiejętności wykorzystania wiedzy geograficznej, matematycznej, korzystania z różnych źródeł informacji, planowania czasu oraz rozbudzania zainteresowania Polską.

Zaproszeni Rodzice chętnie przybyli do gimnazjum w dniu 17 października br. Zostali przywitani przez panią dyrektor B., Maciejewską i z zainteresowaniem zapoznali się z propozycjami swoich dzieci. Musieli dokonać niełatwego wyboru. Wszystkie propozycje wycieczek okazały  się nie tylko ciekawe, ale zostały „podane” też w atrakcyjny sposób. Gimnazjaliści odesłali swoich rodziców w wirtualną podróż na Mazury, do Karpacza, Wrocławia, Trójmiasta, Łeby, w wędrówkę szlakami po Bieszczadach.

Ostatecznie, z powodu czaru i uroku oraz największej liczby osób, które nie odwiedziły tego regionu, wybór padł na projekt zawierający propozycję wycieczki na Roztocze – krainę pełną  tajemnic.  Jakich? … Odkryją uczestnicy wycieczki, która odbędzie się w czerwcu 2017 roku.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i uczniom za zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

Grażyna Trzciołek

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...