Sukces opalenickich szczypiornistek

W środę 19 października w hali OSiR w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W tym roku goszczono drużyny z trzech szkół z Nowego Tomyśla oraz ZSR CKU z Trzcianki. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” w czasie 2×8 minut.

Od lat niepokonane w tych mistrzostwach są dziewczęta z Zespołu Szkół w Opalenicy. Również w tym sezonie udowodniły, że są najlepszą drużyną szczypiornistek w powiecie, wygrywając wszystkie cztery mecze. Najwięcej bramek w czasie turnieju – 16 – zdobyła Magdalena Dominiczak z ZS z Opalenicy. Magda od lat pokazuje swoją skuteczność na boisku, a jej rzuty wprawiają w zachwyt publiczność. W naszej drużynie poza Magdą bramki zdobywały: Kamila Wiśniewska – 14, Zuzanna Krok-Adamska – 4 oraz Alicja Cicha – 1.

Klasyfikacja końcowa;

1. ZS Opalenica
2. ZSR CKU Trzcianka
3. ZSZiL Nowy Tomyśl
4. LO nr 1 Nowy Tomyśl
5. ZS nr 2 Nowy Tomyśl

Zespół Szkół reprezentowały: Natalia Adamek 1BE, Alicja Cicha 1C, Magdalena Dominiczak 3b, Zuzanna Krok-Adamska 3B, Klaudia Kurek 3A, Anna Lemańska 3E, Paulina Łysiak 1BE, Joanna Maćkowiak 3B, Weronika Sadłocha 1C, Kamila Wiśniewska 3TIL.

GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie i wysiłek, prowadzący drużynę do zwycięstwa. Jednocześnie trzymamy kciuki w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód, który odbędzie się 23 listopada w hali OSiR w Opalenicy.

Małgorzata Kurek

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...