Puchar Polski za nami

Od 2 do 4 września na szlakach Nordic Walking w Porażynie odbywał się II Puchar Polski Nordic Walking Niewidomych i Słabowidzących. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Cross” a współorganizatorami Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i Dolnośląska Szkoła Wyższa. Zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Zawody odbywały się na malowniczo położonych trasach do Nordic Walking w Porażynie. W ramach istniejących już czterech tras, Gmina Opalenica sfinansowała dodatkowo zadanie wykonania łącznika w ramach w jednej z tras. W ramach działania zaprojektowano nowy odcinek o długości 1 550 metrów, który stworzył krótszą i łatwiejszą pętlę. Powstała trasa ma łagodniejszy profil i dedykowana jest również dla osób starszych.
Wracając do Pucharu Polski. Zawody miały na celu wyłonienie finalistów Pucharu Polski, krzewienie kultury fizycznej wśród osób z dysfunkcją wzroku, popularyzację rywalizacji sportowej w duchu fair play, propagowanie Nordic Walking, jako dyscypliny sportu dostępnej dla osób z dysfunkcją narządu wzroku oraz doskonalenie techniki marszu Nordic Walking.
W trakcie organizacji imprezy pojawiały się pytania czy rywalizacja osób niepełnosprawnych musi przybierać formę współzawodnictwa w ramach Pucharu Polski. Jak się jednak okazało dla uczestników batalia z przeciwnikami nie była najważniejsza. Cenniejsze była integracja w duchu zdrowej rywalizacji i atmosfera. Każdy zawodnik sam dobierał bowiem sobie cel, którym najczęściej było dotarcie do mety w tempie dla siebie najbardziej akceptowalnym przy zachowaniu czystej techniki marszu.
Źródło: Opalenica.pl

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...