Egzotyka w centrum miasta

W dniu wczorajszym napisała do nas jedna z czytelniczek, która podczas spaceru spotkała się z grupką kolorowych papug dziobiących ziarenka w centrum miasta. Oto treść jej wiadomości:

Idąc dziś z córką na spacer przy ulicy Nowotomyskiej na trawie zauważyłam 10 papug,  które siedziały na trawie i dziobały ziarenka zbóż, rozsypane na brzegu pola. Piękny widok lecz bardzo mnie to zszokowało, co takie ptaszki robią na wolności jeżeli są one ptaszkami, z innego klimatu i potrzebują specjalnej opieki więc ludzie trzymają i hodują je w domach. Więc moje pytanie brzmi, kto był tak bezlitosny i okrutny, że najpierw hodował te piękne stworzonka a następnie wypuścił na wolność skazując na śmierć? Moim zdaniem, taki człowiek powinien ponieść jakąś  karę za to co zrobił. Pozdrawiam.

Faktycznie, z uwagi na to, że są to egzotyczne zwierzęta a ich przetrwanie na wolności, w obliczu zbliżającej się jesieni może być mocno zagrożone.

Może się zdarzyć, że są to „tresowane” papugi i posłusznie po rekonesansie odbytym na mieście wracają do swojego właściciela – kto wie? 🙂

EDIT:

Otrzymaliśmy informacje od kolejnego czytelnika, że spostrzeżone papugi są rzeczywiście wypuszczane przez właściciela i każdorazowo wracają do swojego domu. Nie ma więc obaw, aby tym ptakom coś się mogło stać.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia zajadających się ziarnami papug:

14159903_1654491624867252_1625428802_n (1)

You may also like...

Loading Facebook Comments ...