Czy na ul. Nowej grasuje złodziej?

W ostatnich dniach napisał do nas Pan Tomasz, który jako mieszkaniec ul. Nowej jest zaniepokojony obecnie panującą tam sytuacją. Poniżej przedstawiamy krótki tekst Pana Tomasza:

Dziś w nocy z 22 na 23 sierpnia około godziny 02:30 włączył się alarm w moim samochodzie. Nic dziwnego – miałem niedomkniętą maskę przy czym w poniedziałek dolewałem płyn chłodniczy więc wydawało mi się, że to moja sprawka. Jednakże przed chwilą dowiedziałem się, że sąsiadowi tej nocy skradziono narzędzia z samochodu, więc alarm w moim aucie był związany z próbą kradzieży (nie wiem czego bo w samochodzie nic nie było, być może samochodu). Z relacji sąsiada mój alarm spłoszył złodziei i odjechali jakimś dużym autem. 

Jak widać w ostatnim czasie na ul. Nowej grasuje działająca pod osłoną nocy szajka złodziei. Trzeba koniecznie mieć na uwadze, że nawet najlepszy alarm nie jest w stanie uchronić naszego samochodu przed kradzieżą. Najlepszym rozwiązaniem jest zwyczajne wprowadzanie samochodu na swoje własne podwórko i solidne zamknięcie bramy – jednak nie każdy posiada tyle miejsca na swoim podwórku, a nawet takie rozwiązanie, w przypadku upartych złodziei niestety nie pomoże. Kolejnym wyjściem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia od kradzieży swojego samochodu, ale życie pisze takie scenariusze, że czasem nawet i odzyskanie pieniędzy od ubezpieczyciela za skradziony samochód graniczy niemal z cudem.

 

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...