Niewłaściwe parkowanie na „nowej Biedronce”

Napisał do nas jeden z czytelników, którego irytuje parkowanie co niektórych kierowców na „nowej Biedronce”. Sami również pragniemy zwrócić uwagę na pojazdy, które niby parkują, a tak naprawdę służą jako reklama – blokując przy tym miejsce parkingowe dla pozostałych. Poniżej prezentujemy treść wiadomości jaką otrzymaliśmy od naszego czytelnika:

„Dzień dobry, piszę do Państwa w zwykłej sprawie, która mnie ostatnio drażni w Opalenicy.  A mianowicie od jakiegoś tygodnia lub dwóch, na parkingu nowej Biedronki stoi czarne, oklejone auto. W sumie to ma prawo tam stać, bo na tym parkingu nie obowiązuje żaden limit postoju, ale przykro trochę, że stoi tak blisko wejścia do Biedronki i zajmuje „dobre” miejsce parkingowe. Czy nie można nic z tym zrobić? Nasza straż miejska/policja nie może wpłynąć na właściciela? Jeśli auto tak długo stoi to może trzeba je odholować? Może jest niesprawne? Druga sprawa jest taka, że niektórzy kierowcy to chętnie by wjechali do sklepu… Faktycznie omijają miejsca dla niepełnosprawnych, ale stawiają auta jeszcze bliżej wejścia, zastawiając swobodne przejście niepełnosprawnym. Teoretycznie nie ma tam wyznaczonego miejsca na parkowanie, więc czy takie zachowania można karać? Może wystarczy postawić tam „paliki”?”

Zgodnie ze słowami naszego czytelnika powinny zająć się tym odpowiednie służby, ale w świetle prawa jest to teren prywatny należący do właścicieli biedronki, więc to oni muszą zadziałać, więc skierujemy również informację o zaistniałe sytuacji do właścicieli sklepu.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...