Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W piątek, 24 czerwca o godz. 7.30 klasy pierwsze i drugie gimnazjum w Opalenicy przywitał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek, który tym razem oznajmił koniec nauki i początek wakacji… Uroczyste zakończenie roku szkolnego zainicjowała Dyrektor Lidia Szwechłowicz, która pogratulowała zgromadzonej młodzieży promocji do wyższych klas i licznych świadectw z wyróżnieniem oraz sukcesów uczniowskich w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych. Momentem kulminacyjnym było rozdanie świadectw z wyróżniemiem. W tym roku szkolnym otrzymało je 38 ucziów klas I i II.

Najwyższą średnią wśród uczniów klas pierwszych uzyskała Faustyna Reczek (1C) – 5,86 , a wśród uczniów klas drugich – Julia Gabliczak (2B) – 5,85.

Natomiast pierwsze miejsce w rankingu klas pierwszych uzyskała klasa 1B – 4,52 a klasach drugich ex aequo – 2B i 2C – 4,10

Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród za różnorodne osiągnięcia. np. za udział w konkursach na szczeblu powiatu, rejonu, województwa oraz na szczeblu ogólnopolskim, za osiągnięcia sportowe, za aktywną działalność na rzecz szkoły i środowiska oraz  za 100% frekwencję.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców pan Szymon Wujec, który życzył uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

W dalszej części zaprezentowany został program artystyczny, który przygotowali uczniowie klasy 2A i 2C pod kierunkiem Ewy Adamczak oraz Sylwi Pasiciel.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy udanego wypoczynku w gorących promieniach słonecznych oraz nieustającego uśmiechu!

Źródło: Gimnazjum w Opalenicy

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...