miejsce-na-reklame-top

XXIV Biegi Osiedlowe

We wtorek, 24 maja 2016 roku na Osiedlu Centrum w Opalenicy już po raz 24 odbyły się Biegi Osiedlowe organizowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W tym roku szkolnym biegi odbyły się w maju, ponieważ złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać zawodów w październiku.

Uczestnikami biegów są dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Opalenica. Impreza ma na celu promocję zdrowego stylu życia, popularyzacje biegania już wśród przedszkolaków oraz wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.  Najlepsza trójka w każdym biegu otrzymała medale o pierwsza szóstka nagrody rzeczowe, ufundowane przez opalenicki OSiR. Każdy zaś uczestnik biegów otrzymał pamiątkową plakietkę. Zdecydowanie najwięcej emocji budziły biegi najmłodszych: przedszkolaków i dzieci z klas 1 – 3 szkół podstawowych. Przy dopingu rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek jedni zdobywali pierwsze w życiu medale, drudzy przeżywali przegraną.

Organizatorami biegów byli: Burmistrz Opalenicy, OSiR Opalenica, Centrum Kultury w Opalenicy, MKS Opalenica, SP Opalenica, Gimnazjum Opalenica, oraz Przedszkole w Opalenicy.

Nagrodzona pierwsza szóstka każdego biegu:

Dziewczęta rocznik 2010

1m Cecylia Piątek

2m Jagna Neumann

3m  Zuzanna Kóska

4m Zuzanna Kukawa

5m Maria Albrecht

6m Maja Sękowska

Chłopcy rocznik 2010

1m Maciej Malecki

2m Ksawery Leumann

3m Oskar Małysz

4m Jan Gałkowski

5m Bartosz Mańczak

6m Ignacy Piesik

Dziewczęta rocznik 2009

1m Maja Napierała

2m Tamara Wachowiak

3m Marta Maniecka

4m Marika Walkowiak

5m Oliwia Zimna

6m Marta Ciźla

Chłopcy rocznik 2009

1m Paweł Gierałtowski

2m Jakub Cichy

3m Hubert Krajewski

4m Dawid Ludwikowski

5m Franciszek Borecki

6m Bartosz Szemis

Dziewczęta rocznik 2008

1m Wiktoria Pryputniewicz

2m Marta Opaka

3m Zuzanna Pasiciel

4m Emilia Olech

5m Zofia Szymaszyk

6m Marcelina Grzybowska

Chłopcy rocznik 2008

1m Igor Targosz

2m Antoni Jakubowski

3m Oskar Kaczmarek

4m Bartosz Skrzypczak

5m Natanie Rychter

6m Patryk Maciński

Dziewczęta rocznik 2007

1m Zuzanna Bręk

2m Wiktoria Haegenbarth

3m Maria Błażewicz

4m Zofia Ławniczak

5m Marta Kubiak

6m Nel Kaczmarek

Chłopcy rocznik 2007

1m Jakub Borowczak

2m Adrian Dziamski

3m Paweł Marchewka

4m Bartosz Kukawa

5m Piotr Kasztelan

6m Jakub Wieczorek

Dziewczęta  rocznik 2006

1m Antonina Dyderska

2m Bogna Ferig

3m Weronika Kałek

4m Zuzanna Ferig

5m Zuzanna Kańdulska

6m Katarzyna Jankowska

Chłopcy rocznik 2006

1m Olaf Troszczyński

2m Adam Piotrowski

3m Kamil Kaczała

4m Patryk Paryzek

5m Szymon Grzech

6m Szymon Malecki

Dziewczęta rocznik 2005

1m Marta Konopska

2m Joanna Bielawa

3m Aleksandra Brychcy

4m Olga Andrzejewska

5m Dominika Kasperczak

6m Wiktoria Płóciennik

 

Chłopcy rocznik 2005

1m Wiktor Targosz

2m Miłosz Kurek

3m Mateusz Dzwonkowski

4m Milan Szmatuła

5m Filip Borowiak

6m Kacper Kubiak

Dziewczęta rocznik 2004

1m Patrycja Kasperczak

2m Zuzanna Biegańska

3m Antonina Batura

4m Emilia Latuszek

5m Marta Górczak

6m Michalina Kałek

Chłopcy rocznik 2004

1m Jędrzej Kubiak

2m Kamil Zellner

3m Mateusz Kocik

4m Rafał Krawczyk

5m Krystian Kaźmierczak

6m Brayan Prokop

Dziewczęta rocznik 2003

1m Maria Połka

2m Zuzanna Połka

3m Marcjanna Nowak

4m Klaudia Latuszek

5m Kornelia Foleher

6m Ewelina Stachowiak

Chłopcy rocznik 2003

1m Wiktor Stefański

2m Filip Szarawaga

3m Marek Jędrzejewski

4m Błażej Bakiera

5m Jakub Szypura

6m Tomasz Kaźmierczak

Dziewczęta – klasa I Gim rocznik 2002

1m Wiktoria Dyderska

2m Julia Krzyżanek

Dziewczęta – klasa II Gim rocznik 2001

1m Klaudia Kasperska

2m Wiktoria Nowak

3m Alicja Umińska

4m Martyna Ratajczak

5m Klaudia Drąg

6m Wiktoria Ludwiczak

Dziewczęta – klasa III rocznik 2000

1m Weronika Górecka

2m Dominika Gielnik

3m Angelika Pierzyńska

4m Magdalena Wojciechowska

5m Natalia Hofman

6m Weronika Szumińska

Chłopcy – klasa I Gim rocznik 2002

1m Jakub Kortus

ż 2m Jakub Wasilewski

3m Mateusz Ludwiczak

4m Jakub Stefaniak

5m Konrad Szkalski

6m Kamil Prałat

Chłopcy – klasa II Gim rocznik 2001

1m Jakub Domagała

2m Mateusz Wiśniewski

3m Krzysztof Fludra

4m Miłosz Jackowiak

5m Karol Kornosz

6m Ryszard Hirt

Chłopcy – klasa III Gim rocznik 2000

1m Mikołaj Wawrzyniak

2m Patryk Wnuk

3m Aleksy Mocydlarz

4m Mikołaj Borowczak

5m Jarosław Maciejewski

6m Łukasz Pigla

Podczas XXIV Biegów Osiedlowych z okazji Dania Edukacji Narodowej prowadzona była również klasyfikacja wśród szkół wiejskich, w której udział wzięły wszystkie szkoły wiejskie z terenu Gminy Opalenica. Zdecydowanie najlepszą szkołą wiejską okazała się Szkoła Podstawowa z Wojnowic – 35 pkt, kolejne zaś: SP Dakowy Mokre – 15 pkt, 3m SP Porażyn – 12 pkt, 4m SP Kopanki – 10 pkt, 5m SP Rudniki – 7 pkt, 6m SP Urbanowo – 5 pkt. Pierwsze trzy szkoły otrzymały pamiątkowe statuetki.

Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Opalenicy – Pan Paweł Jakubowski, Dyrektor Przedszkola w Opalenicy – Pani Dorota Plewka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opalenicy – Pan Emil Mleczak.

Nad bezpieczeństwem uczestników biegów czuwały: radiowozy policji z Opalenicy i Nowego Tomyśla, Straż Miejska w Opalenicy, opaleniccy strażacy oraz uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Opalenicy.

Źródło: Osir Opalenica

You may also like...

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


cztery × 6 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>