Kick Boxing Opalenica Team na Dniu Dziecka w Opalenicy

W dniu 29 maja 2016 podczas trwania imprezy z okazji Dnia Dziecka w Opalenicy, podopieczni Kick Boxing Opalenica team wraz z dwójką trenerów mieli przyjemność zaprezentować kilka podstaw z Kick Boxingu. Grupa pojawiła się w nielicznym składzie, jednak w ten sposób chciano jak najbardziej zróżnicować przedział wiekowy uczestników: najmłodszy uczestnik na pokazie miał 4 lata, natomiast najstarszy – 22.

Czasu było niewiele, i nie starczyło go na pokazanie bardziej efektownej części tego sportu. Jednak wszyscy reprezentanci KB Opalenica team bardzo dziękują wszystkim za tak liczne przybycie oraz miłe przyjęcie.

Poniżej prezentujemy krótką informacja o klubie wraz z historią.

Początki klubu sięgają roku ok 2000-2001. Klub został założony przez Radosława Laskowskiego (obecnie trener kadry Polski Kick Boxing Full Contact). Radek niestety musiał opuścić grupę w roku 2011, wówczas trenerem klubu został Marcin Radola (bokser na szczeblu zawodowym, walczący na profesjonalnych galach bokserskich) – niestety po niespełna dwóch latach zdecydował się odejść przez komplikacje związane z pracą/dojazdami – sytuacja ta miała miejsce na początku 2013 roku. Ówczesny trener zdecydował przekazanie grupy obecnemu trenerowi – Bartoszowi Zwierzchowskiemu. Od tego czasu wprowadziliśmy wiele zmian, stworzyliśmy profesjonalny obiekt do w/w dyscypliny, stworzyliśmy możliwość treningów personalnych w sztukach walki jak i siłowni. Od czerwca ubiegłego roku do naszego klubu przybyło ok 50 osób – na treningi grupowe jak i indywidualne. Przedział wiekowy to 10-50 lat. W tym roku klub wziął udział w Lidze Bokserskiej w Poznaniu, na którym zdobyliśmy jedno złoto i dwa srebra  Obecnie przygotowujemy się do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców do 23 lat, które odbędą się jesienią. Kilka osób z naszego klubu uczęszcza również z trenerem na treningi indywidualne w klubie KKS sporty walki Poznań, gdzie doskonalimy umiejętności pod okiem w/w Trenera Kadry Narodowej – Radka Laskowskiego.

Od tego roku do Kadry trenerskiej dołączył również Michał Ciszek, który prowadzi tylko zajęcia indywidualne – zostało to spowodowane dużym zainteresowaniem ze strony ludzi. W naszym klubie znajdują się osoby z Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla, Buku, Otusza, Wolsztyna, Chraplewa i innych okolicznych miejscowości – najmniej natomiast jest osób z rodzinnego miasta którym jest Opalenica.

13043800_1762778173952173_8609078098936213471_n

Olgierd Jastrzębski

Już od prawie ćwierćwiecza urzęduje w Opalenicy, co czyni mnie według miejscowych norm społecznych - Rodowitym Opaleniczaninem i uwierzcie mi bądź nie, ale wcale nie czuję się z tym źle. Staram się spoglądać na otaczającą rzeczywistość z przymrużeniem oka oraz lekkim dystansem, co z reguły nie przeszkadza w codziennym życiu, a nielicznych zwyczajnie wkurza.

You may also like...

Loading Facebook Comments ...